Hingele

Puhkus on üks mõnus aeg, eriti suvel!

Ohh, et see puhkus kestaks veel …

Minu selle suve puhkus on ikka väga mõnus ja tore. Minu täiuslik puhkus peab sisaldama rannas päevitamist ja rohkelt mere ääres ujumist. Seekord olen saanud nautida palju kuumi suvepäevi, lausa nii palju, et ootan juba vihma, et saaks lihtsalt hingata. Ma usun, et selles osas olete üsna minuga ühel meelel, eks?

 

Puhkus Saaremaal

Puhkus algas mul 20.06.2022 ja esimesel puhkusepäeval sõitsime koos elukaaslasega Saaremaale puhkama. Peatusime Saaremaal Villa Männitukas, mis nägi välja selline:

Majutusse saabudes ootasid meid külmkapis väike siider ja õlu, mis oli selline armas ja tore üllatus.

Jäime majutusega tõesti väga rahule, ümbruskond oli väga mõnus ja rahulik. Õhtuti käis muru niitmas üks robotniiduk, keda me õhtuti naljaviluks tervitasime. Majutuses oli korralik puuküttega saun, kus oli maastlaeni aken ning nägi väljas olevaid männipuid. Köök oli suur ja mahukas, kus sai korralikult süüa teha ning oli olemas ka ahi. Kohapeal oli absoluutselt kõigele mõeldud: kohvimasin, kapis oli olemas küpsetuspaberid (millega seoses mõtlesin kohe, et oleks võinud poest haarata kaasa külmutatud kaneelipirukad ja hommikul oleks saanud värskeid saiakesi kohvi kõrvale süüa, kes plaanib minna, soovitan!), süütevedelik grillimiseks (söe võtsime ise kaasa), nõudepesumasin (vot see üllatus oli eriti tore, et ei pidanud hakkama käsitsi nõusid pesema), grill, rätikud, röster, pesumasin, mikrolaineahi, külmkapp, televiisor, kamin (talvisel perioodil kindlasti väga mõnus ja hubane), föön ja sirgendaja!

Lisaks mulle meeldis majutusasutuse omaniku meeletu külalislahkus ning ta ikka uuris, et kas oleme kõigega rahul ja kas kõik on hästi. Eriti armas oli, et esimene jaanituli toimus meie majutuse juurest 600m kaugusel, aga kuna olime õhtuks nii väsinud, siis tegime sauna ja otsustasime magama minna, et varakult hommikul ärgata ja tegutsema asuda.

Broneerida saab siit: https://www.booking.com/hotel/ee/mannituka-villa.et.html?auth_success=1

Kus me käisime?

 

1. Päev

Jõudsime keskpäeval Saaremaale ning loomulikult olid meil kõhud väga tühjad ning läksime sööma Saaremaa Veskisse. https://saaremaaveski.ee/

Mina sõin seljankat Saaremaa suitsusauna singiga ning magustoiduks valisin jäise ja siidise juustukoogi. Seljanka oli tõesti väga maitsev. Juustukook oli küll rahva lemmik, kuid minu jaoks oli see liiga soolane ja ise teist korda enam kindlasti seda ei sööks. Dannu valis madalküpsetatud seakaela pohlaglasuuriga ning magustoiduks käsitööjäätise. Seakael oli väga mahlane ja maitsev. Käsitööjäätis viis lausa keele alla ja mul oli suur kiusatus Dannu jäätis ära süüa, aga noh südamtunnistus õnneks takistas mind.

Saaremaa Veski näeb väga lahe välja ning söögikohana ma väga soovitan sinna minna, tõeline elamus on garanteeritud.

Pärast sööki suundusimegi kohe majutusse ning tegime sauna soojaks ja õhtul grillisime. Olime nii väsinud, et ei tahtnudki hakata kuskil saarel ringi vaatama.

 

2. Päev

Hommikusöögiks tegime võileivad ja asusime teele. Hommikul läksime kõigepealt Karmeli poodi, kes ei tea siis soovitan kindlasti minna. Karmeli pood on kohaliku väikeettevõtja äri, kus pakutakse oma toodangut täiesti keemiavabalt. 😊

Karmeli poest saab: tatraküpsiseid, tartamett, tudraõli, kanepiõli, tartapatju, rukkililleseemneid. Meie ostsime Karmeli poest tudraõli ja rukkililleseemneid, et maale vanaema juurde neid külakostiks viia, aga ma soovitan kindlasti proovida tatramett, mis meil kodus on küll tõeline lemmik. Karmeli poel on ka e-pood ja huvikorral saad piiluda siia: https://karmeli.ee/

Pärast poodlemist sõitsime Harilaiu matkaraja juurde, et minna vaatama tuletorni. Tuletorn on lahedalt viltune, aga selleks, et jõuda selleni tuleb kõigepealt läbida 11km pikkune matkarada. Parklas, kus rada alguse saab on võimalik rentida ka rattaid, aga kuna mulle tundus, et soovin just jalutada ja liikuda, siis olin kindlalt rattaga sõidu vastu. Palavaga tundus muidugi see teekond eriti pikk ja kurnav, teekond tuli läbida mööda kivist kallast ning mõistlik oli jätta jalga jalanõud, sest osad kivid olid üsna teravad. Teepeal nägime ka luikesid ning kohale jõudes saime muidugi teha lahedaid pilte.

Harilaiu matkarajalt suundusime edasi Panga Panka vaatama, muidugi ega siin Türisalu pangaga ei saa võrrelda, sest ei pääse pangale väga lähedale ehk ei saa aru panga suurusest.

Pärast panka tahtsime esialgu minna Tuhkana randa, aga kuna meil olid kõhud juba tühjad ja olime oma seiklustest väsinud, otsustasime minna Kuressaarde ja sel korral läksime sööma Pritsumaja Grilli & Bari. Pritsumaja oli torniga majake,mis asus Kuressaare Raekoja kõrval, tegemist oli endise tuletõrjedepooga.

Allikas: Kuressaare TIK

Mina võtsin söögiks õlletaignas räimefilee, krõbeda kartuli, värske salati ja tartar kastmega ning magustoiduks Panna Cotta värskete marjadega. Räimed oli väga krõbedad ja täpselt sellised, mis ma ette kujutasin ning panna cotta lausa sulas suus. Minu toiduvalik oli sel korral küll 10/10. Dannu tellis söögiks Pritsumaja sealihašnitsli – friikartuli, värske salati, seenekastmega ning magustoiduks jäätise, küpsisepuru ja vaarikamoosiga.

Pärast sööki kiirustasime ruttu majutusse tagasi, sest mul oli algamas jooga ning jõudsin  tõesti napilt tagasi nii, et 5 minutit oli jooga alguseni aega.

3. Päev

Kolmas päev oli viimane päev ja ühtlasi pidime hakkama liikuma koju tagasi. Hommikul tegime kiired võileivad ja kohvi ning suundusime Kuressaare linnusesse, sest Dannu polnud seal käinud ja ma selgitasin, et see on Saaremaa kõige lahedam koht, kuhu lihtsalt peab minema! 😊

Pärast linnuse külastust läksime Muhusse Laasu talu jaanalinnufarmi, kus rääkis ka giid ning juhuslikult nägime ka meie Eesti Laulu võitjat Stefanit. Jaanalinnufarmis rääkis giid personaalselt siis meile neljale jaanalindudest lähemalt. Saime jaanalinde sööta maisiga, vaadata kängurusid ning paitada alpakasid ning ponisid. Farmi külastus oli väga lahe kogemus ning kellel vähegi võimalik ja plaanis Saaremaale minna, siis kindlasti külastage! 😊 Farmist sain kaasa ka oma kaabule jaanalinnusuled!

Pärast jaanalinnufarmi külastust otsustasime, et liigume praamile ja suundume tagasi koju, sest jaanid olid tulemas ning taaskord pidime olema valmis uueks ja põnevaks väljasõiduks maale! 😊

Kommentaarid (1)

Kirjuta kommentaar