Elustiil

Kadeduseuss ja kahepalgelisus

Ma usun, et kõik meist on kogenud kahepalgelisust. Kuidas siis ikkagi ära tunda kas inimene on siiras ja et esimesel võimalusel ei saaks me nuga selga?

Kui me tutvume inimesega ning on kummaline sisetunne, et selle meeldiva naeratuse taga on tegelikult silmakirjalikkus, siis on see selge märk, et tuleb kuulata oma sisetunnet. Vahel surume selle endas alla ning püüame siiski näha inimestes alati head ja helgemat poolt. Aga kõik inimesed meie ümber ei soovi meile head. Paraku on ka alati neid, kes on meie peale kadedad. Kadedad inimesed on kõige ohtlikumad ning selle vastu ei aitagi midagi muud, kui olla lihtsalt tugev ja mitte lasta end häirida sellistest inimestest. Öeldakse ju, et igal oinal on oma mihklipäev. Kui tunned, et Sulle on tehtud liiga ja alati elus ei võida õiglus, siis ka kõige salakavalamal inimesel tuleb oma viimne kohtupäev. Kes teisele halba teeb, saab selle varem või hiljem mingil moel tagasi. Teisele tagasi teha või kättemaksta, aga toob meile endale kurja ja halba ning saame kõik topelt jälle tagasi. Hakkab ringlema halb energia, milles ei ole paraku võitjaid.

Kui eluteele tuleb inimene, kes on kahepalgeline ning valelik, siis peame oleme väga tänulikud, sest meil on sellistest inimestest ja olukordadest meeletult õppida. Kahepalgelist inimest on võimalik ära tunda tegelikult üsna lihtsalt. Kui inimene, kellega oleme tuttavaks saanud on meiega erakordselt soe ja igapäev kiidab, tunnustab ja teeb komplimente, võib see olla märk sellest, et ta peidab oma tegelikke kavatsusi oma salakavala naeratuse taha. Kahepalgelised inimsed on alati erakordselt head manipulaatorid. Nad oskavad teha head nägu alati õiges kohas ning õigetele inimestele. Kõige veidram on see, et kõik kummardavad ja ülistavad ning siiralt usuvad, mida salakaval inimene räägib. Kui tekib olukord, kus on kaalul sinu enda väärtused ja põhimõtted, siis pole mõtet end tõestada. Vahel on parem lahkuda ja liikuda edasi oma teed mööda.

Kadedaid inimesi kohtab sageli ka sotsiaalmeedias. Nad loevad iga Sinu uut postitust esimesena, näevad iga Sinu uut instagrami postitust, aga nad ei like ega jälgi Sind, sest nad ei taha, et Sul läheks hästi. Selliseid inimesi huvitab koguaeg millega Sa tegeled ning tahavad Sinu elust kõike teada saada. Vahel tundub, et nad teavad Sinust rohkem, kui sa ise. Kui muidu mängitakse, et nad ei kuule ega näe Sinu tegemisi ja näiteks oled olnud mõnel üritusel ning postitanud selle kohta pildi sotsiaalmeediasse, siis kui kohe ei leia nende jaoks aega vastata, siis heidetakse ette, et aga sellel üritusel said küll käidud. Kes ei ole enda eluga rahul, need elavad teiste elu. Kui enda elu ei lähe nii nagu sisimas tahaks, siis tuleb kõik teha selleks, et ka kellelelgi teisel ei läheks hästi.

Alati tuleb liikuda oma eesmärkide ja unistuste suunas iga päev, sest takistusi ja komistuskive tuleb ette koguaeg. Takistused hoiavad meid tegusana ning need panevad meid rohkem pingutama. Mina olen saanud negatiivsetest inimestest ja kogemustest ainult jõudu juurde ning see on pannud mind alati veelgi rohkem pingutama.

Kui keegi mind on kadestanud, siis minus tekib alati tunne, et ma olen ikka väga õigel teel, kui olen suutnud köita kellegi tähelepanu.

Mida teie arvate kadestusest ja kahepalgelisusest?