Ühiskond

Grete Mäe TASUTA fotosessioon, mis ei olegi TASUTA?

Võitsin facebooki jagamismängu mängides TASUTA fotosessiooni. Pildid on loomulikult imeilusad ning fotograafi andekuses ei kahtle ma sekundikski. Ma mõtlesin tükk aega, et kas räägin sellest fotosessioonist ja jagan enda kogemust või peidan pea liiva alla. Otsustasin, et oma lugejate suhtes tuleb alati aus olla ja mõnikord ka jagada neid hetki, mis on pisut ebameeldivad.

Esialgu pidime tegema buduaari fotosessiooni, aga kuna tundsin, et see ei ole hetkel midagi sellist, mida ma PÄRISELT ise soovin, siis leidsime, et jõulud on tulekul ning ideaalne oleks teha üks jõulutemaatiline fotosessioon. Valisime asukohaks populaarse Tallinnas asuva, Tulbi Fotostuudio. Valisin valge jõuluteemaatilise Loft saali. Stuudio tunnirendi eest tasusin ise ning rendihind oli 30€. Kellel huvi, siis broneerigu saab teha siit: https://tulbifoto.ee/

Mõtlesin, et hea küll niigi tasuta fotosessioon ja minu poolt oleks see ju tegelikult mõistlik ka kuidagi panustada. Minu üllatus moment oli, aga siis kui pildid valmis said. Grete lubas piltide hulgast TASUTA valida 5 pilti!!

Ma arvan igaüks, kes on käinud fotosessioonil teab, et 5 pilti on ülimalt vähe, arvestades, et kokku 1h fotosessiooni jooksul tehti minust 70 pilti! Ma ei nõustunud sellega ja mulle tundus väga jabur, et kui soovin pilte juurde pean iga valitud pildi eest juurde maksma ning andsin sellest ka Gretele teada. Ta lubas minul kompromissina juurde 6 pilti (mis oli kõik fotograafi enda valitud), aga loomulikult olid need kõik sellised pildid, mis olid kas seljaga/ vaade maha või midagi sellist, millega ei peaks vaeva nägema ega eriti töötlema. Loomulikult, kui ma tellin fotosessiooni, siis kohe algul lepin kokku fotograafiga hinna, aga kui ma võidan TASUTA fotosessiooni, siis on ju loomulik, et ma eeldangi, et fotod on tasuta!

Lisaks oleks pidanud facebooki jagamismängu tingimustes olema väljatoodud, et TASUTA saab valida 5 pilti, et klient ei tunneks end kuidagi petetuna.

Kompromissile me Gretega paraku päris ei jõudnudki, et pilte üldse kätte saaks siis nõustusin, et saan tasuta 11 pilti (millest 6 olid Grete enda valitud!!!) ja ülejäänute eest tasungi lihtsalt juurde.

Mida Teie arvate kas on õiglane küsida TASUTA fotosessiooni eest raha?

Nagu ikka, siis kõik fotosessioonidel olev meik ja soeng on minu enda tehtud, samuti kogu riietus ja stilistika on minu enda garderoobist pärit. 🙂 Kui kellelgi tekib huvi, siis jõuludeks ja aastavahetuseks olen avatud mõned tööd ette võtma.  😉

Grete Mäe valitud 6 pilti:

 

Kommentaarid (2)

 • Kuna olen ka Sind päris mitmel korral pildistanud, siis mõtlesin, et ütlen ka sõna sekka 🙂

  Selles osas ma ei kritiseeri midagi ehk teen ka ise neid tasuta sessioone, kus annan tasuta 5 pilti ja kui on sooviks rohkem pilte, siis neid saab juurde tellida tasu eest. Küll aga toon ise selle kohe kampaania tingimuste juures välja, et ei tekiks hiljem segadust ja inimene teaks, mida ta ikkagi võidab.

  Piltide töötlemine on päris suur töö – see muidugi sõltub fotograafist ja tema tööstiilist – mina olen kohati ikka paras pedant ja seega mõnda lihvin ikka kaua 🙂 Seetõttu ma ei kipu ka andma välja lubadust, et inimene saab pilte nii palju, kui vähegi soovib. Kuidas Sinu puhul oli? Mis olid algsed tingimused kampaania juures öeldud?

  Eks eraldi teema muidugi see stuudiorent. Mina eeldaksin ka kliendina, et stuudio eest ei peaks ise maksma.

  Pildid on aga ilusad – minu jaoks küll mõnevõrra selle hetke ülipopi “oranzi” töötlusega, aga see on juba puhtalt iga fotograafi käekiri ja vaba valik, millist värvigammat kasutab ja mida klient saada soovib. Olen ise selle tõttu ka mõned tööd kaotanud, sest ma ei ole selle moesuunaga kaasa läinud.

  Aga nüüd tuleb alles tõeline kriitika 🙂 Ja seda mitte piltide, stuudio ega ka fotograafi osas, vaid Sinu enda osas 🙂

  Sa tead meie kontakte, tead, mida teeme, tead, kus asume jne. Kui on soov saada pilte, siis lihtsalt kirjuta ja ütle 🙂 Ei pea isegi kampaanias osalema, vaid andma soovist teada ning siis juba mõtleks koos välja, milliseid pilte teeme.

  Tegelikult kui jaanuaris huvi on, siis tahaksin katsetada ühtteist uut ja selliseid “ägedaid” pilte – mitte muinasjutulist, mitte roosa-mannat, vaid pigem klassikalisema stuudiofoto stiilis – valgused, varjud, poosid. Kui soovid rohkem teada, siis tead, mida edasi teha 🙂

  Vasta
 • Algses jagamismängu tingimustes ei olnud paraku miskit välja toodud, et võitja saab välja valida 5 pilti ning andsin Gretele teada, et kindlasti peaks selle välja tooma, sest klient seejärel otsustabki kas ta tahab fotosessioonist osa võtta või mitte.
  Aga õnneks Tarvo oled Sina, kellega on alati olnud imeline koostöö! 🙂 Aga ma jah, ma tean mida edasi teha nüüd… 🙂

  Vasta

Kirjuta kommentaar